Blog o nas

Wpis

środa, 20 marca 2013

Transport rurociągowy w Polsce

 

 

Artykuł o transporcie rurociągowym - krótka charakterystyka na przykładzie Polski

 

 

Wiele informacji o przesadzanie drzew czeka na Ciebie!

 

 

Poza standardowym rodzajem transportu, którym niewątpliwie jest transport samochodowy, wodny czy lotniczy, wyróżniamy także transport rurociągowy -, który polega na przesyłaniu towarów głownie ciekłych np: ropy naftowej i produktów naftowych, gazu ziemnego i węglowego oraz wody na określone odległości.
W Polsce w latach 50. odkryto bogate złoża gazu ziemnego w okolicach Przemyśla, Lubaczowa, Mielca i Bochni, co umożliwiło budowę nowych gazociągów: przez Tarnów i Kraków do GOP-u oraz przez Puławy i Lublin do Warszawy, gazociąg ten został następnie przedłużony na północ do Olsztyna, a w kierunku północno-zachodnim ? do Płocka, Torunia, Grudziądza i Gdańska. Siecią gazową we wschodniej części kraju rozprowadzany jest gaz z Podkarpacia oraz gaz importowany z Ukrainy. Główny węzeł rozdzielczy gazu ziemnego na Podkarpaciu znajduje się w Jarosławiu.
Część zachodnia Polski zaopatrywana jest w gaz ziemny wydobywany od lat 60. w południowej Wielkopolsce. Jest on doprowadzany m.in. na Górny Śląsk, do Poznania, Szczecina, Słupska i Koszalina. Zachodnia Polska zaopatrywana jest ponadto w gaz wysokometanowy z Podkarpacia, Rosji i Ukrainy. Dociera on m.in. do Włocławka i Polc, a na południu kraju do Tarnowa, Puław i Kędzierzyna.
W naszym kraju występują gazociągi, działające w oparciu o trzy systemy:
a) gazu wysokometanowego;
b) gazu zaazotowanego;
c) gazu przemysłowych.
transport samochodowy , wolne pojazdy, filmy o samochodach

 

elęgnacja parków zabytkowych, parki zabytkowe, przesadzarka, przesadzarka do drzew

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
wasriaslicel1980
Czas publikacji:
środa, 20 marca 2013 20:57

Polecane wpisy

Archiwum

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa